Novinky v Centru Života

LOONA DANCE

Loona Dance je jedinečný koncept prožitkového tance pro dospělé ženy bez rozdílu věku, je taneční meditací i terapií. V bezpečném kruhu žen nabízí prožitek úplného uvolnění v jednoduchém tanci, splynutí s hudbou, možnost "vyřádit se" a setřást ze sebe v radostném pohybu každodenní starosti.

Na fyziologické úrovni Loona Dance oživuje a uvolňuje celou pánevní oblast a pánevní dno, zmírňuje bolesti v oblasti bederní páteře, podporuje cirkulaci lymfy a celkově zpevňuje a žensky formuje postavu. Na úrovni emoční pak můžeme plně prožít a procítit své ženství, neboť se při tanci koncentrujeme na svou pánev, náš "alchymický kotel", a na svou dělohu, která je centrem ženské síly, tvořivosti a intuice.
Celým konceptem se prolíná taneční energetická vlna lunárního / ženského cyklu, tj. panna, matka, čarodějka, vědma - kvality, které v sobě každá žena má. Své ženství tak můžeme prožít ve všech jeho podobách, dynamice, vábení, jemnosti, hravosti, křehkosti, podpoře, lásce, smyslnosti, vznešenosti, divokosti, sex-appealu, kreativitě, síle, soucitu a sounáležitosti. Tanec nám tak pomáhá rozpoznat a uvědomit si své kvality a zvyšuje tím naše vědomí sebe sama, naše SEBE-VĚDOMÍ.

V neposlední řadě si můžeme užít vzácné propojení a sounáležitost v kruhu žen, kde každá jsme sama sebou, jedinečná a podporovaná, nemusíme se s nikým srovnávat, můžeme jen rozdávat a přijímat ženskou energii, vnímat její sílu a prostě být.

Pokud vás alespoň jeden z uvedených účinků Loona Dance láká, přijďte si jej PROTANČIT!
Své místo na lekci si rezervujte na e-mail  mirinovakova@outlook.cz nebo tel.č. 773 819 361.

Na setkání v tanci se těší Miri Nováková.

FILIPÍNSKÉ DUCHOVNÍ LÉČENÍ

CO JE FILIPÍNSKÉ DUCHOVNÍ LÉČENÍ? Filipínské duchovní léčení je přímý přenos absolutního vědomí - duchovní energie ze Zdroje na člověka. Vědomí, tedy duchovní síla, tvoří tělo, mysl, duši a ducha = individuální vědomí člověka v lůně každé matky na celém světě. Pokud tato duchovní, inteligentní, láskyplná síla dokáže stvořit člověka, pak dokáže člověku ulevit od potíží, pokud člověk věří Bohu, léčiteli, je bez odporu a je otevřen působení duchovních sil. Jde o spolupráci individuálního vědomí člověka s univerzálním vědomím Zdroje. "Děj se vůle tvá" je klíčem k uzdravení.
KDO BUDE LÉČIT?
FILIPÍNSKÝ DUCHOVNÍ LÉČITEL: JOSUE ANGSANTO PALITAYAN
Josue je synem slavného filipínského spirituálního léčitele Placida Palitayana, je mu 36 let, pochází z Baguio city na Filipínách. V historii rodiny Placida Palitayana bylo a je řada léčitelů, kteří léčí duchovním způsobem, bylinami a tradiční filipínskou medicínou. Placido Palitayan se svým synem Josuem jezdili do České republiky, kde léčili v Hejnicích na severu Čech. Poslední návštěva v České republice byla v roce 2011. Josue nyní navazuje na svého otce Placida Palitayana a pokračuje v jeho poslání a duchovní misi.

REZERVACE MÍSTA PŘES REZERVAČNÍ SYSTÉM.

Zenová meditace

HATHA / TANTRA YOGA

s Kristýnou Dobešovou

Úžasná technologie a moudrost vycházející ze starých věd.

O lektorce Kristýně Dobešové...

Cvičení pro děti
s fyzioterapeutem

FIT DANCE
pro děti

Cílem tohoto setkávání bude naučit děti rytmiku a základní taneční kroky v doprovodu moderních hudebních skladeb a společně vytvořit choreografii, která bude vyjadřovat příběh. Celá lekce bude prokládána gymnastickými prvky a kompenzačně zdravotními cviky, na jejichž základě se budeme snažit o zmírnění svalových dysbalancí.

Během lekce bude dáván primární důraz na správné držení těla, nácvik bráničního dýchání a posílení hlubokého stabilizačního systému.

Ukázková lekce proběhne v pondělí 7. února za cenu 50 Kč. Kurzovné na období únor - červen 2022 činí 1800 Kč.

Lektor: Mgr. Lucie Šormová, přihlášení na tel.č. 776 620 934 nebo email zdravi@luciesormova.cz.

MASÁŽKY MIMINEK

Zážitkovým cyklem masáží rodičů s miminky Vás provede zkušená lektorka Monika Wyrwová.

  • Masáže ovlivňují celkový svalový, lymfatický a oběhový systém.
  • Dokáží harmonizovat - vyrovnat i svalové dysbalance.
  • Pomáhají zlepšit spánek, přispět k rozvoji motoriky, zmírnit bolest při střevních kolikách či růstu zoubků.
  • Prohlubují důvěru a vztah mezi rodičem a dítětem.
  • Je to vklad pro zdravou sebedůvěru v pozdějším věku dítěte.

Při kurzu masíruje miminko rodič, podle pohybů, které ukazuji na panence. Probereme, jak masáž zařadit do vašeho dne. Ukáži vám i jakými oleji masírovat, příp. jaké aromaesence můžete použít pro přirozenou léčbu vašeho miminka i vaši.

U těchto masáží se používají jedny z nejkvalitnějších másážních olejů a aromaesencí, které používám již řadu let ve své praxi masáží pro dospělé a terapiích s klienty.

Více informací na tel. č. 775 636 187.

RODINNÉ KONSTELACE

Cítíte ve svém životě stagnaci, ocitáte se stále dokola v podobných situacích nebo máte pocit, že ne všechny vaše vztahy jsou zdravé?

Velmi účinným nástrojem k prolomení opakujících se vzorců v našem životě jsou rodinné konstelace. Tento působivý nástroj slouží k odhalení skrytých rodinných traumat, propletenců a zvyklostí a pomáhá vědomě se vymanit z jejich pout.

Zveme Vás na prožitkové setkání s rodinnými konstelacemi.

INTUITIVNÍ TANCE

Probuďte v sobě bohyni

V dávných dobách vytvářely ženy ženská společnství, v nichž společně uctívaly svoji sílu. Byly si vědové svojí vnitřní moudrosti a krásy. V tanci prožívaly svojí ženskost... Prožijte ji taky! Pojďte se rozvlnit v rytmu hudby a zapomenout na to, jestli se někdo dívá. Pojďte být divoké! Rozvibrujte svoje strnulá ženská těla. Dovolte si uvolnit se, zahodit všechny představy o svém těle a o tom, jestli jsou vaše pohyby odpovídající.

Všichni jsme bohyně, ale v dnešním mužsky orientovaném a na výkon založeném světě, často blokujeme svou ženskou energii. Klíčem k jejímu probuzení může být právě tanec...

ČCHI-KUNG / GRAFOTERAPIE / ETIKOTERAPIE

Čchi-kung je meditací v pohybu. Je to cvičení, které vychází z tradičních čínské medicíny. Ta říká, že v těle každého člověka obíhá energie Čchi po energetických drahách - meridiánech. Pokud je někde překážka, nastane nemoc.

Sestavy cviků čchi-kung dokáží energii kultivovat, rozproudit v celém těle a energetické dráhy udržovat průchodné. Proto vás toto cvičení dokáže uvolnit, nabít energií a pozitivně naladit.

Mimo to procvičíte také svoji pružnost, získáte větší rovnováhu, posílíte svaly a uvolníte nahromaděný stres i emoce a zklidníte svou mysl.

Cvičení je vhodné pro každého bez rozdílu věku. Lekce jsou fyzicky nenáročné, zvládne je každý, kdo má chuť pracovat se svým tělem a myslí. Cviky provádí každý podle svých možností.

Pohyby cviků jsou snadno zapamatovatelné a v kurzech pro začátečníky jim věnujeme dostatek času, aby je každý zvládl provést správně. V kurzech pro pokročilé na tyto základy navazujeme a věnujeme se také práci s energií.

Cvičení probíhá pod přátelským vedením v malých skupinách tak, abych se vám jako lektor měla možnost věnovat.

Na cvičení je vhodné mít pohodlné oblečení, pohodlné přezůvky, může být sálová obuv nebo silné ponožky, podložku pro odpočinek a meditaci.

Více informací na webu:

https://www.andrea-frei.cz/events/lekce-cchi-kung-pro-zacatecniky-i-pokrocile_tabor/

BUBNOVÁNÍ S DJEMBE

KAŽDÝ ČTVRTEK 15:00 - 16:00

Poznejte kouzlo afrických bubnů! Děti jsou schopné vystupovat se skupinou Hakuna Matata pod vedením zkušeného a charismatického bubeníka Romana Jacka Urbana. Lektor dojíždí z Jindřichova Hradce do Tábora již třetím rokem a s dětmi mají za sebou několik vystoupení, která brala dech.

Nyní se znovu otevírá možnost pro začínající umělce - bubeníčky. 

PRO DĚTI OD 5 LET

CENA: 150 Kč/ lekce (platí se na měsíc dopředu)

Více informací na www.hakunamatata.cz.

Kontakt na lektora a přihlášky emailem: jack.hakunamatata@seznam.cz nebo
na tel: 606 135 476.

Sukshma Vyayama

KAŽDOU STŘEDU 18:30 - 20:00


Sukshma Vyayama je výjimečná a silná praxe, jejíž kořeny sahají až k prastaré tradici himalájských jógínských mistrů. Obsahuje jednoduché, ale velmi mocné techniky, pomocí nichž posiluje a vitalizuje celý organismus, od hlavy až k patě. Praktikováním Sukshma Vyayama dochází k otevírání aktivaci energetických drah celého těla a tím je dosahováno stavu rovnováhy všech tělesných systémů, především imunitního, nervového a hormonálního systému. Stav rovnováhy je od nepaměti vnímán jako cesta k trvalému a pevnému zdraví. Pro své působky na lidský organismus bývá tato praxe také často nazývána jógou nesmrtelnosti. Používá silné pránické dechy a vědomě vedené, ohraničené pohyby. Většina technik probíhá ve stoje. Tyto techniky nás dokáží udržet plně v přítomném okamžiku. Hlavou nám neproudí žádné myšlenky, které sem nepatří. Jsme tady a teď, proto můžeme Sukshma Vyayamu vnímat také jako hlubokou meditaci v pohybu.

Mocná praxe, založená na síle DECHU, vede naši vnitřní léčivou energii a životní sílu způsobem, který umožňuje, abychom se my sami stali tvůrci našich životů. Přináší zvnitřnění, zklidnění, propojení s vnitřní podstatou a silou. Získáváme nadhled a máme odvahu konat, měnit.

Lekce Sukshma Vyayamy je vhodná pro každého, bez rozdílu věku či pohlaví.

Lekce o délce 90 minut vede Bc. Jitka Sedláčková
Tel.: 608002646
Email: sukshma.tabor@gmail.com

Cena jednotlivé lekce je 190 Kč. Permanentka 10+1 / 1900 Kč.

WING CHUN
ZÁKLADY SEBEOBRANY

ČTVRTEK 16:00 - 17:00

Věděli jste, že Wing Chun je staré čínské bojové umění pocházející z kláštera Shaolin a je jedním z nejúčinnějších stylů Kung fu, který praktikoval sám Bruce Lee? Lekce budou jemnou a vhodnou formou pro děti představené základní techniky sebeobrany, formou her posilován postřeh a fyzická kondice. Součástí výuky bude také umění správně vyhodnotit "nebezpečné" situace a správně zareagovat.

KURZ JE VHODNÝ PRO DĚTI OD 8 LET I PRO DOSPĚLÉ (lze rozdělit dle věkových kategorií)

Je veden a koncipován zkušeným terapeutem TČM a masérem, Oldou Šiškou.

CENA KURZU ZA POLOLETÍ: 2000 Kč (kapacita míst je omezena, neváhejte!)

Kontakt na lektora a přihlášky emailem: info@tuinamasaz.cz

Tel. 608 653 915

Kraniosakrální terapie

© 2018 Centrum ŽIVOTA v Táboře / Rozvoj, pohyb, setkávání, radost, propojení. Prostě v proudu života.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!